اخبار

تقدیر از 2 برگزیده مسابقه هنری برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد

تقدیر از 2 برگزیده مسابقه هنری برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم جشن انقلاب و تکریم مقام زن و مادر و میلاد مولود کعبه که صبح امروز در سالن همایش های بین المللی شهدای محیط زیست برگزار شد از 2 برگزیده مسابقه هنری برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(یونپ UNEP) تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مسابقه هنری برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(یونپ UNEP) در شهریور ماه 1400 همزمان با روز جهانی اوزن، اعلام و از طریق طرح ملی حفاظت لایه اوزن با همکاری ادارات محیط زیست استانها و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، 288 اثر از کل کشور دریافت شد. 
آثار دریافتی باتوجه به معیارهای در نظر گرفته شده توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(یونپ UNEP)، از جهت تفسیر و وضوح موضوع برای بیننده، خلاقیت و اصالت، کیفیت آثار هنری(طرح، ترکیب، رنگ/تن)، شایستگی هنری/زیبایی شناختی و تاثیر کلی، مورد داوری در سطح کشوری قرار گرفت. 
مجموعا 17 اثر در دو رده سنی زیر 14 سال و بالای 14 سال در سه بخش نقاشی، عکاسی، طراحی گرافیکی در سطح ملی انتخاب شدند و به برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(یونپ
UNEP) معرفی گردیدند. در مرحله بعد، از میان بیش از 5000 اثر از 27 کشور عضو منطقه آسیا و اقیانوسیه که برای برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(یونپ UNEP) ارسال شده بود، 98 اثر به مرحله نهایی راه یافتند. نهایتا 36 اثر از طرف برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(یونپ UNEP) معرفی شدند که 2 اثر هنری در رده سنی زیر 14 سال از کشور عزیزمان ایران انتخاب گردید و اسامی تمامی برندگان همزمان با روز جهانی اوزن، توسط معاون محترم آموزش و مشارکتهای مردمی و سخنگوی سازمان اعلام شد.

 بر این اساس، خانم فاطمه آذری فر از استان همدان حایز رتبه اول در بخش عکاسی زیر 14 سال در سطح کشوری و رتبه سوم در بخش عکاسی زیر 14 سال در سطح جهانی(منطقه آسیا و اقیانوسیه) و آقای امیرحسین بابازاده از استان مازندران حایز رتبه اول در بخش طراحی گرافیکی زیر 14 سال در سطح کشوری و رتبه سوم در بخش طراحی گرافیکی زیر 14 سال در سطح جهانی(منطقه آسیا و اقیانوسیه) شدند.
برای این دو نفر برندگان جهانی، عنوان "سفیر حفاظت لایه اوزن" جهت تاثیرگذاری در فرهنگ محیط زیستی کشورمان و اعتلای روحیه فرهنگ سازی، اطلاق گردید.
لوح تقدیر و تندیس ارائه شده از طرف برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد(یونپ UNEP)  و لوح تقدیر معاون آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست به همراه جوایز نفیس از طرف طرح ملی حفاظت لایه اوزن توسط دکتر علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم جشن انقلاب و تکریم مقام زن و مادر و میلاد مولود کعبه به برندگان اهدا شد.
بيشتر